کد خبر: 52281 تاریخ انتشار : 1396/4/5-19:24:8

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

پذیرش دانش پژوه در دومین سال مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا
مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا یک سامانه آموزشی_پژوهشی_تشکیلاتی است که با هدف «نخبه پروری و گفتمان سازی علوم انسانی اسلامی» از تابستان سال 95 رسما آغاز به کار کرد. تلاش مدرسه صدرا بر این است که به مثابه یک «دانشگاه موازی» و در عرض سیستم آموزشی عالی کشور به برطرف سازی خلا های موجود برای دانش پژوهان خود بپردازد.
 

 تمرکز مدرسه صدرا در دوره های متمرکز (دوره های تابستانه و زمستانه)  بر سرفصل های نظام آموزشی، و در دوره های غیرمتمرکز (در طول سال) بر تکالیف پژوهشی و تشکیلاتی است.

نظام آموزشی مدرسه صدرا
«نظام آموزشی» مدرسه صدرا در گام اول مشتمل بر یک دوره آموزشی 2 ساله است که دانش پژوهان در آنها در سه حوزه موضوعی کلی «آشنایی با تفکر و تمدن اسلامی»، «آشنایی با تفکر و تمدن غرب» و «مبانی نظری علوم انسانی اسلامی» به گذراندن واحدهای آموزشی می پردازند.

نظام پژوهشی مدرسه صدرا
 بخش دیگر مدرسه صدرا «نظام پژوهشی» است و دانش پژوهان با  استفاده از مباحث آموزشی که به آنها آموزش داده شده، و با مشاوره با اساتید به انجام تکالیف پژوهشی خود می پردازند.
 
تلاش مدرسه صدرا در این بخش بر این است که نقش حلقه ای مفقوده میان استاد، محتوا و دانش پژوهان ارزشی در نظام علمی کشور را ایفا کند و با جهت دهی مطالعات و پژوهش ها به سمت اولویت های اصلی علمی کشور نظام پژوهشی کارآمدی عرضه کند.

نظام تشکیلاتی مدرسه صدرا
مدرسه صدرا علاوه بر دو نظام آموزشی و پژوهشی دارای یک «نظام تشکیلاتی» است. در این بخش مجموعه ای از فعالیت های تشکیلاتی با هدف گفتمان سازی علوم انسانی اسلامی و جنبش نرم افزاری طراحی شده است.
این فعالیت ها در دو سطح راه اندازی «هسته های دانشجویی علوم انسانی» و مشارکت در «ستاد دانشجویی علوم انسانی» برنامه ریزی شده که دانش پژوهان مکلف به نقش آفرینی در یکی از این دو بخش هستند


photo_2017-06-25_14-49-55-(3).jpg
 
شرایط و چگونگی ثبت نام در مدرسه صدرا
 فرایند آموزشی، پژوهشی، تشکیلاتی مدرسه صدرا یک فرایند نخبگانی است و دانش پژوهان می بایست ظرفیت ها و استعداد کافی در این زمینه ها را داشته باشند. تمرکز مدرسه صدرا در حوزه مخاطب بر دانشجویان مستعدی است که ظرفیت های نخبگی در آن ها وجود دارد و این ظرفیت ها تا حدی به مرحله بروز و ظهور رسیده است. دانش پژوهانی که رزومه مناسبی در حوزه های آموزشی، پژوهشی و تشکیلاتی دارند.
 
علاقمندان به حضور در مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا می توانند پس از مطالعه اطلاعیه مدرسه صدرا (که در مطلبی دیگر از تازنما منتشر شده است) جهت قرارگیری در فرایند استعدادیابی مدرسه صدرا، اقدام به تکمیل فرم رزومه کرده و از طریق پل های ارتباطی وارد فرایند گزینش و استعدادیابی مدرسه صدرا شوند.
 
لطفا پیش از اقدام به ثبت نام اطلاعیه مدرسه صدرا درباره پذیرش دانش پژوه در در سال 96 رو مطالعه نمایید..
دریافت فرم رزومه
دریافت پوستر 96 مدرسه صدرا با کیفیت اصلی

پل های ارتباطی:
شبکه های پیام رسان تلگرام و سروش:
https://t.me/moees_ir
http://sapp.ir/moees_ir
تارنمای مدرسه صدرا:  Moees.ir
فکس: 02188822805
سامانه پیامک: 3000151529
©2018 Basij Student Organization. All Rights Reserved