آرشیو اخبار
پس از بررسی مجموعه پرونده های دانشجویان ثبت نام کرده در «مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا» بدین وسیله اسامی نهایی «پذیرفته شدگان» و «لیست ذخیره» را به اطلاع عزیزان می رسانیم.
فرایند آموزشی، پژوهشی، تشکیلاتی مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا یک فرایند نخبگانی است و دانش پژوهان می بایست ظرفیت ها و استعداد کافی در این زمینه ها را داشته باشند. تمرکز مدرسه صدرا در حوزه مخاطب بر دانشجویان مستعدی است که ظرفیت های نخبگی در آن ها وجود دارد و این ظرفیت ها تا حدی به مرحله بروز و ظهور رسیده است. دانش پژوهانی که رزومه مناسبی در حوزه های آموزشی، پژوهشی و تشکیلاتی دارند.
مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا یک سامانه آموزشی_پژوهشی_تشکیلاتی است که با هدف «نخبه پروری و گفتمان سازی علوم انسانی اسلامی» از تابستان سال 95 رسما آغاز به کار کرد. تلاش مدرسه صدرا بر این است که به مثابه یک «دانشگاه موازی» و در عرض سیستم آموزشی عالی کشور به برطرف سازی خلا های موجود برای دانش پژوهان خود بپردازد.
کانال مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا در شبکه های پیام رسان سروش و تلگرام راه اندازی شد.
علوم انسانی به «تعریف»، «توصیف»، «تبیین»، «تفسیر»، «پیش‌بینی»، «تغییر» و «ارزشیابی» کنش‌های انسانی انسان می پردازد. 5 مرحله نخست به معنای عام کلمه به توصیف این کنش ها و 2 مرحله پایانی به توصیه درباره کنش های انسانی انسان می پردازند.
کارگاه «نقشه راه تحقق علوم انسانی اسلامی از منظر رهبر فرزانه انقلاب»، از سلسله کارگاه های علمی «مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا» با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی موسوی محقق حوزه و دانشگاه پنج شنبه ۳۱ فروردین ماه در تهران برگزار شد. این کارگاه یک روزه در سه جلسه ارائه شد که هر جلسه به یکی از این موضوعات «روند تاریخی شکل گیری علوم انسانی در تمدن اسلامی»، «آشنایی با دستگاه فکری آیت الله خامنه ای» و «نظریۀ علوم انسانی اسلامی آست الله خامنه ای» اختصاص یافت.
کارگاه «نقشه راه تحقق علوم انسانی اسلامی از منظر مقام معظم رهبری» ۳۱ فروردین ماه برگزار می شود.
«مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا» گامی است برای پرورش نخبگان و متخصصانی در رشته های مختلف علوم انسانی اسلامی، که ضمن مسلح شدن به مبانی اندیشه اسلامی، تامل در بنیادهای فلسفی علوم انسانی متعارف و تحلیل و کنکاش در این علوم، به نوبه خود در راه بلند و طولانی علوم انسانی اسلامی و تمدن نوین اسلامی نقش آفرینی کنند و جنبشی عالمانه و فراگیر در حوزه علوم انسانی پدید آورند.
متن پیش رو سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رضا غلامی رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانیِ اسلامی صدرا در مراسم اختتامیه همایش ملی فرهنگ و تکنولوژی در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۹۳ در دانشگاه صنعتی شریف می باشد.
|< < 1 2 > >|